Start

mali WIELCY ratownicy

AL-MED Sp.J  Wasek Rafał Wasek ,Aleksandra poza działalnością zarobkową prowadzi działania „non profit”. Działania te polegają na edukacja dzieci i młodzieży z pierwszej pomocy, a także na propagowaniu odpowiednich postaw w stosunku do osób potrzebujących pomocy.

Ratownicy medyczni zgodnie podkreślają, że prowadzenie zajęć dotyczących pierwszej pomocy z dziećmi w przedszkolu jest niezbędne. Jest to także szansa dla nas, że jako dorośli, nie będą się bali udzielać pierwszej pomocy.

Kilkuletnie doświadczenie uzmysłowiło nam , że dzieci w wieku przedszkolnym powinny być uczone pierwszej pomocy. Nie oznacza to, że dzieci staną się ratownikami, ale jest to dla nich okazja na przyswojenie odpowiedniego kanonu zachowań w sytuacjach zagrożenia życia. Wynika to z tego, że 5-6 latek w porównaniu do osoby dorosłej nie boi się ”co powiedzą inni” , nie wstydzi się, Nie boi się zareagować itp.

Dnia 17.10.2014r. dzieci z przedszkola Teczowy Zakątek w Jezioranach  wzięły udział w programie „mali WIELCY ratownicy”. Tego dnia przedszkolaki zapoznały się z pracą ratownika medycznego. Wielką atrakcją dla dzieci były dwie karetki, które przyjechały przed budynek przedszkola. Przedszkolaki miały możliwość wejścia do środka i zobaczenia jak wygląda , jaki ma sprzęt i do czego służy. Na zakończenie dzieci wręczyły Ratownikom laurki Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego.
Dziękujemy przesympatycznym ratownikom za wspaniałe Spotkanie oraz cenna lekcję dzięki , której nasze przedszkolaki dowiedziały się, iż jest to praca wymagająca poświęcenia, odpowiedzialności oraz zaangażowania w niesienie pomocy innym ludziom. Dzieci były zachwycone i czekają z niecierpliwością na kolejne spotkanie . Do zobaczenia już wkrótce.

Zdjęcie Losowe

Partnerzy